Aktualności

Ośrodek Olsztyński skończył 10 lat

W niewielkiej miejscowości Gryźliny na pograniczu Warmii i Mazur 3 czerwca 2012 r. Ośrodek Olsztyński Spotkań Małżeńskich świętował 10. rocznicę swojej działalności. Mszę św. celebrowali olsztyńscy Animatorzy – kapłani: ks. Marek Gbiorczyk, miejscowy proboszcz i jednocześnie doradca duchowy małej grupy olsztyńskiej, oraz ks. Tomasz Łojek.

Średniowieczny kościółek wypełniony był liczną grupą małżeństw, z których wiele przybyło wraz z dziećmi. - Trochę niepokoiła nas pogoda. Przez dwa dni poprzedzające spotkanie padał deszcz, a temperatura w kościele nie przekraczała 7 stopni, jednak ciepłą atmosferę zapewniło towarzyszące nam poczucie wspólnoty – mówią Jagoda i Andrzej Krawczykowie, liderzy Ośrodka Olsztyńskiego.

- Nie ustawajcie we wzrastaniu, bądźcie świadkami naszego charyzmatu, troszczcie się o pozyskiwanie nowych Animatorów i zacieśniajcie swoje małżeńskie więzi – mówili do zgromadzonych w kościele liderzy krajowi Spotkań Małżeńskich Irena i Jerzy Grzybowscy. Po Mszy św. spotkanie przeniosło się do „księżowskich ogrodów” rozciągających się wokół domu parafialnego. Mirka i Wojtek Wiśniewscy wraz z księdzem Tomkiem przygotowali animację o tym, co Spotkania Małżeńskie wniosły w nasze życie. - Sposób przekazania tego poruszającego świadectwa był dla nas wszystkich inspiracją i pozwolił uświadomić sobie, jak wielkim darem dla naszych małżeństw i dla nas samych jest dialog – mówi Andrzej Krawczyk. - Czuliśmy się bardzo szczęśliwi i ubogaceni świadomością daru, jakim jest dla nas możliwość zaliczania się do tej twórczej i pełnej roztropnej mądrości wspólnoty – dodaje Jagoda Krawczyk.

Animatorzy Kamila i Mariusz Górscy-Kłodzińscy przekazali Ośrodkowi w darze, ufundowane przez siebie, dwie piękne stuły ozdobione po jednej stronie ikoną Spotkań Małżeńskich, a po drugiej logo wyhaftowanym rękami sióstr zakonnych złotymi nićmi.