Aktualności

Nowi liderzy krajowi Spotkań Małżeńskich

W dniach 7-9 września w domu rekolekcyjnym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli odbył się Krajowy Zjazd Liderów Spotkań Małżeńskich. Głównym wydarzeniem Zjazdu był wybór nowego zarządu, w tym liderów krajowych stowarzyszenia, którymi zostali Dorota i Waldemar Bednarscy, dotychczasowi liderzy Poznańskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich.

W skład Zarządu Krajowego weszli ponadto: Wisława i Stanisław Mareccy z Ośrodka Elbląskiego (zastępcy liderów krajowych), Viola i Marek Barszczewscy z Ośrodka Poznańskiego oraz Irena i Jerzy Grzybowscy, dotychczasowi liderzy krajowi. - Będziemy nadal troszczyć się o dialog jako drogę duchowości naszego ruchu i kontynuować dotychczasowe kierunki pracy Spotkań Małżeńskich, jesteśmy też otwarci na nowe wyzwania, które nam Pan Bóg podpowie – powiedzieli tuż po ogłoszeniu wyników wyborów Dorota i Waldemar Bednarscy.

- Nie mamy wątpliwości, że pod kierunkiem Doroty i Waldemara – tak jak pisze do nas św. Paweł – dokąd doszliśmy, będziemy razem dalej postępować – skomentowali wybór nowych liderów w Polsce Irena i Jerzy Grzybowscy, Liderzy Dzieła na świecie. Podkreślili też, że owoce rekolekcji, prawdziwe cuda, jakich Pan Bóg dokonuje w małżeństwach, są znakiem Królestwa Bożego pośród nas i zapowiedzią Królestwa Niebieskiego.

 Myślą przewodnią Zjazdu były słowa św. Pawła  „Dokąd doszliśmy w tę samą stronę zgodnie postępujmy” (Flp 3,17). Liturgii Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, na terenie której leży Zduńska Wola. – Kiedyś zapadły mi w pamięć słowa Jana Pawła II, który, będąc papieżem, powiedział o sobie „jestem pasterzem rodzin”. Nie rozumiałem tych słów i nie umiałem się z nimi zgodzić, ale w końcu dotarło do mnie, że gdyby nie małżeństwo i rodziny, nie byłoby Kościoła.

W czasie Zjazdu bardzo wyraźnie podkreślono potrzebę rozwijania pracy formacyjnej z małżeństwami, które uczestniczyły w rekolekcjach prowadzonych przez Spotkania Małżeńskie. Zauważono też, że coraz więcej uczestników Spotkań Małżeńskich rozpoznaje, że dialog, jaki został opisany w Ruchu, jest sposobem życia na co dzień nie tylko w małżeństwie, ale także w kontakcie z innymi ludźmi, w środowisku pracy, w życiu kapłańskim i zakonnym.

Nowi liderzy krajowi Dorota i Waldemar Bednarscy mają 23 lata stażu małżeńskiego i trzech synów. Pracują i mieszkają w Poznaniu.

Dorocie i Waldemarowi Bednarskim oraz wszystkim małżeństwom z nowego zarządu składamy serdeczne gratulacje i przypominamy słowa Ireny Grzybowskiej ze Zjazdu skierowane do animatorów stowarzyszenia: - Kochani, jeśli jest coś, z czym nie dajemy sobie rady lub nie idzie tak, jak byśmy tego chcieli, a się za nas nie modlicie, nie miejcie do nas pretensji.