Aktualności

Rekolekcje w każdy weekend

Niemal w każdy weekend odbywają się w polskich miastach rekolekcje Spotkań Małżeńskich. Przykładowo w dniach 2-4.10.2012 r. małżonkowie wzięli udział w rekolekcjach m.in. w Łodzi, Tarnowie, Wrocławiu, Warszawie.W każdym z takich weekendów uczestniczy po kilkanaście par małżeńskich.

Po jednym z nich uczestnicy powiedzieli:

Rekolekcje dały nadzieję na odnalezienie wspólnego języka.

Choć krótko jesteśmy małżeństwem, zobaczyliśmy, jak bardzo jesteśmy różni. Chcemy nauczyć się lepiej rozumieć, zrobiliśmy wiele postanowień. A to, że możemy się dogadać, przyniosło nam ulgę.

Jesteśmy młodym małżeństwem. Zasady dialogu poznaliśmy na Wieczorach dla Zakochanych. Przyjechaliśmy bez oczekiwań, a w czasie rekolekcji wyszły na jaw rzeczy, o których dotąd nie umieliśmy rozmawiać. Dojście do przyczyn było bardzo uzdrawiające. Stawiamy na wytrwałość, bo tego nam brakuje. Dla mnie to wielkie wyzwanie.

Zobaczyłem, że jednak trochę miłości wciąż jest w nas, staramy się ją odbudować.

Zatraciliśmy świeżość w naszym małżeństwie, głównie przez stres związany z moją pracą. Modliłem się o dobrą żonę i mam anioła, a moja żona... ma to, co ma. Nie obiecuję sobie cudów, ale ciężką pracę.

Rokrocznie Spotkania Mażłeńskie prowadzą ok. 80 różnych rodzajów rekolekcji dla małżeństw, kilkanaście rekolekcji dla narzeczonych oraz kilkanaście serii Wieczorów dla Zakochanych przygotowujących do sakramentu małżeństwa.