Aktualności

Dialog, który daje życie

- Dialog, którego tu doświadczamy, daje życie naszemu małżeństwu – powiedział jeden z uczestników rekolekcji Spotkań Małżeńskich, które odbyły się niedawno w Jaworznie. Po rekolekcjach w Bydgoszczy ktoś powiedział: Ten pobyt otworzył nas na siebie. Wyjeżdżam stąd z dużymi nadziejami na lepsze jutro. To była praca nad sobą. To z kolei  świadectwo po niedawnych rekolekcjach w Toruniu: Braliśmy udział w Wieczorach dla zakochanych i tam poczuliśmy smak tej formy dialogu. Potem, w małżeństwie, zapragnęliśmy bardziej stałej pracy nad naszą miłością... i jesteśmy.
Uświadomiliśmy sobie  sobie wiele rzeczy, na które trzeba zwracac uwage, a które na co dzień gdzieś umykają. Chcemy pogłębić więź ze soba i obecność  Pana Boga w naszym życiu oraz zwrócic uwage na nieocenianie  siebie nawzajem – powiedziało małżeństwo po rekolekcjach w Częstochowie.
Od początku 2013 roku odbyło się w Polsce ponad 30 warsztatowych  weekendów rekolekcyjnych dla małżeństw. Na każdym z nich małżeństwa rozpoznają na nowo swoją miłość, uczą się, jak rozmawiać ze sobą. Ważna jest wiedza, że udział w weekendzie to tylko pierwszy impuls, który pomaga rozpocząć dialog. Potem trzeba kontynuować dbanie o wzajemne relacje. Pomagaja w tym spotkania porekolekcyjne oraz rekolekcje pogłębiające.