Aktualności

Trwają Wieczory dla Zakochanych

W kilkunastu ośrodkach Spotkań Małżeńskich trwają Wieczory dla Zakochanych lub Rekolekcje dla Narzeczonych – warsztatowe formy katechezy przedmałżeńskiej prowadzone przez Spotkania Małżeńskie. W czasie jednych z niedawnych Rekolekcji dla Narzeczonych w Kazimierzu Biskupim uczestnicy powiedzieli na zakończenie m.in.:

Dialog odkrył nowe przestrzenie naszych relacji. Pochyliłem sie nad nimi. Dostrzegłem ich wartość. To byłą przeciwwaga dla bagna moralnego, które tłoczą nam do głowy media i brudu, który nas zewsząd zalewa. Sobie i narzeczonej życzę, aby z Boża pomocą zmiany, które tutaj się zapoczątkowały, nigdy nie ustały. Proszę też o modlitwę w naszej intencji.

Rekolekcje przedmałżeńskie uświadomiły nam, jak bardzo potrzebna jest wiara w Boga, by poradzić sobie z codziennymi problemami i radościami życia. Jesteśmy mile zaskoczeni bardzo bogatym, wartościowym programem rekolekcji. Mamy nadzieje, że poszerzy i ułatwi nam to dalsze życie już w małżeństwie. Chcielibyśmy w przyszłości skorzystać z takich rekolekcji dla małżeństw.

Dużo rozmawialiśmy o wierze, dzieciach, podziale obowiązków i na inne ważne tematy.

Po jednej z serii Wieczorów dla Zakochanych w Warszawie przyszli małżonkowie powiedzieli m.in.:

Rozmawialiśmy na tematy, których nigdy byśmy nie poruszyli, gdyby nie te spotkania. Wiele ważnych tematów byłoby pominiętych i mogłoby to doprowadzić do niemiłych zaskoczeń w małżeństwie.

Wiemy teraz, jak prowadzić dialog w naszym przyszłym małżeństwie. Wiemy, że dialog ze sobą i z Panem Bogiem jest podstawą.

Wiemy teraz, jak bardzo się różnimy i jak dużo pracy przed nami.

Nareszcie dowiedziałam się, co to takiego sakrament małżeństwa!