Aktualności

Przed Zjazdem w Pelplinie - prośba o wsparcie

Aby Spotkania Małżeńskie mogły wspierać więź małżeńską i dobrze przygotowywać do sakramentu małżeństwa, potrzebne jest stałe umacnianie małżeństw prowadzących rekolekcje. Potrzebna jest wymiana doświadczeń, nabywanie niezbędnej wiedzy z zakresu teologii, psychologii komunikacji, a także nauczania Kościoła. Dlatego w dniach 20-23 września 2013 r. odbędzie się w Pelplinie XIV Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich oraz Międzynarodowy Zjazd Liderów Krajowych. Zwracamy się do wszystkich osób, które doceniają wartość małżeństwa i rodziny o pomoc w zorganizowaniu Zjazdu.
Spodziewany jest przyjazd  220 animatorów z Polski i 120 z krajów Europy Wschodniej – Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Mołdawii, Rosji, a nawet Kazachstanu. Wszędzie tam głosimy bowiem dobra nowinę o małżeństwie. Mottem Zjazdu są słowa Pana Jezusa „Idźcie na cały świat” (Mk 16,15). Chcielibyśmy, by o takiej możliwości, jaką jest udział w Spotkaniach Małżeńskich, wiedział każdy, kto żyje w związku kobiety i mężczyzny. To wyraz naszej troski o przyszłość małżeństwa w ogóle. Chodzi nam o to, by dobra nowina o tym, że miłość, wierność i uczciwość małżeńska są możliwe pomimo wielu trudności, jakie mąż i zona przeżywają  w codziennym życiu, dochodziła do jak największej liczby małżeństw. Będziemy zastanawiać się nad tym, jak lepiej informować o warsztatach rekolekcyjnych, jak je lepiej prowadzić. W czasie Zjazdu odbędą się wykłady, warsztaty dla animatorów, będziemy oczywiście także modlić się w intencji  Spotkań Małżeńskich. Swój udział zapowiedział biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Czeka nas wszystkich trudna praca, której owocem powinny byc precyzyjne wnioski na przyszłość.
Zjazd ten musimy przygotować samodzielnie finansowo. Znacznej części animatorów z odległych krajów, szczególnie z Kazachstanu i Mołdawii, a także dalekiej Syberii, nie stać na pokrycie kosztów podróży i pobytu. Musimy im w tym pomóc. Poza tym musimy pokryć koszty tłumaczy. W Pelplinie będzie rozbrzmiewał, oprócz polskiego, język rosyjski, łotewski, ukraiński, litewski i kilka innych. Nie otrzymujemy żadnego dofinansowania, a Spotkania Małżeńskie nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów związanych z przyjazdem osób spoza Polski.

Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w pomoc w zorganizowaniu tego Zjazdu prosimy o ofiarę na konto: Stowarzyszenie Przyjaciół Spotkań Małżeńskich, ul. Meander 23  m. 22,  02-791  Warszawa  
Nr konta:  59 1050 1025 1000 0022 7883 7584 ING Bank Śląski
Jako tytuł wpłaty prosimy napisać: darowizna na Zjazd w Pelplinie
Za wszystkie ofiary już teraz bardzo dziękujemy w  imieniu tych, którzy dzięki Waszej pomocy będa mogli przyjechać na to ważne spotkanie. O jego owocach   poinformujemy  po zakończeniu Zjazdu.

Odpowiedzialni za Spotkania Małżeńskie
Irena i Jerzy Grzybowscy