Aktualności

Spotkania Małżeńskie na Walentynki

Spacer śladami warszawskich słynnych małżonków, wieczór gier planszowych w klubokawiarni "Kicia Kocia" i warsztat o dialogu - takie propozycje przygotowaliśmy dla was z okazji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa odbywającego się w dniach 7-14 lutego.  Zapraszamy!


Warsztat o dialogu dla małżeństw – 12 lutego (piątek), godz. 19, sala przy kościele p.w. św. Dominika, ul. Dominikańska 2, czas trwania – 2 godz. Zapisy: tmwarszawa2016@gmail.com

 W trakcie spotkania uczestnicy poznają cztery podstawowe zasady dobrej rozmowy oraz dialog jako metodę komunikacji, sposób bycia i styl życia. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ze sobą rozmawiać, żeby doprowadzić do lepszego wzajemnego zrozumienia, bez wzajemnego oceniania i niekończących się dyskusji i pretensji. Jest to warsztat, który może zapoczątkować piękną przemianę każdego małżeństwa.


Spacer śladami słynnych małżonków – 13 lutego (sobota), 14 lutego (niedziela), godz. 12, czas trwania – 1,5 godz. Zapisy: an_b@o2.pl.

Na spacerze spróbujemy dowiedzieć się, czy można wyjść za mąż za nieboszczyka, czy można kochać ku chwale Ojczyzny, co Kiliński sądził o sztuce kochania, czemu warto pamiętać, że miłość powinna być cierpliwa i łaskawa i co mają z tym wspólnego małpy. A także czy zazdrość może być powodem końca dynastii, o czym król Jan pisał do swojej żony Marysieńki, czy warto pytać, z czego młodzi będą żyć i ile dzieci zmieściło się od Sasa do Lasa (i po wygnaniu Lasa do śmierci Sasa).

Spacer jest propozycją dla małżeństw i narzeczonych. Rozpocznie się od spotkania w górnym hallu schodów ruchomych trasy WZ i będzie wiódł przez Plac Zamkowy, Podwale, Miodową, Kozią i Krakowskie Przedmieście. - Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, bywają tylko niewłaściwe ubrania - przypomina Anna Madej, warszawska przewodniczka i animatorka Spotkań Małżeńskich.    


Wieczór gier planszowych w klubokawiarni "Kicia Kocia" – 14 lutego (niedziela), od 17.30, al. Stanów Zjednoczonych 68

W Walentynowy wieczór zapraszamy małżeństwa i narzeczonych do znanej klubokawiarni na Pradze Południe. Będzie to okazja do wspólnego spędzenia wieczoru w miłej atmosferze, przy takich grach jak: Osadnicy z Catanu, Dixit, Puerto Rico, Cytadela, CV, Geniusz, Kolejka, Othello, Pentago, Zaginione miasta i wielu innych. Od was będzie zależało, czy wybierzecie grę we dwoje, czy w zespole. Podczas rozgrywek będzie też sposobność do rozmowy i bliższego poznania kilkorga animatorów Spotkań Małżeńskich – również fanów planszówek.

 

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa (International Marriage Week - www.marriage-weekinternational.com) rozwija się w 22 krajach na 4 kontynentach, a jego celem jest wspieranie szczególnej, komplementarnej więzi kobiety i mężczyzny w małżeństwie.