Turnusy wakacyjne

 

Turnusy wakacyjne 2017

Turnusy Spotkań Małżeńskich przeznaczone są dla całych rodzin i mają charakter wypoczynkowo-rekolekcyjny. Warunkiem wyjazdu jest wcześniejsze wzięcie udziału w rekolekcjach podstawowych dla małżeństw. Co drugi dzień odbywają się spotkania z dialogiem małżeńskim, które prowadzą małżeństwa - animatorzy Spotkan Małżeńskich razem z kapłanem. Podczas turnusów jest codzienna możliwość uczestniczenia we Mszy św. 

 

Grzybowo, 31.07-12.08.

Grzybowo jest idealnym miejscem do spędzenia urlopu  z całą rodziną. Proponujemy szeroką plażę, niezapomniane zachody słońca oraz malownicze miejsca na wspólne spacery. Przy domu znajduje się bezpieczne miejsce do zabaw dla dzieci. Miejsce od lat sprawdzone. Oczywiście w programie co drugi dzień dialog w małżeństwie. Ważne są też spotkanie ludzi z podobnymi radościami i trudnościami. Zgłoszenia przyjmują Tatiana i Maciej Florek tel. 510-310-272 po godz. 16.


 

 

 

Jantar 24.06–8.07.

Zapraszamy i zachęcamy do zaplanowania rodzinnych wakacji z dialogiem. Niepowtarzalne wschody i zachody słońca nad morzem, piękna, szeroka plaża, złocisty piasek, atrakcyjne ścieżki rowerowe, spacerowe no i oczywiście najlepsze miejsce do zbierania bursztynu. A to wszystko w gronie "dialogowej" społeczności. Gwarancja dobrze spędzonego czasu i porządnego zastrzyku energii fizycznej i duchowej! Ośrodek "Pod dębami" (www.poddebami.mierzeja.pl) to miejsce sprawdzone i niezwykle przyjazne dla rodzin.

Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela Wiesław Ściegienko, tel. 515 081 321, e-mail: biuro@wisport.com.pl


Ochotnica Dolna, 3–14.07.

Miejscowość w Gorcach nad rzeką o tej samej nazwie -  Ochotnica. Malowniczo położona wieś, uważana za najdłuższą w Polsce,  daleko od głównych szlaków komunikacyjnych. Raj dla amatorów wędrówek po górach. Ośrodek "Kudowianka" u Pani Marii Urbaniak, sprawdzony, dobre jedzenie.  W pobliżu znajdują się szlaki turystyczne na Turbacz, Błyszcz,  Lubań, Gorc.  

Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują Irena i Ryszard Orzelscy tel. 691 832 539; e-mail: irena03@poczta.onet.pl

 

 

Męcikał, 4–15.07.

Na pograniczu Kaszub i Borów Tucholskich, w malowniczym zakolu Brdy, położone jest gospodarstwo agroturystyczne Państwa Janiszewskich http://agroturystyka.mecikal.pl/, które będzie nas gościć po raz trzeci. Smaczne jedzenie oraz dużo udogodnień dla dzieci podnoszą dodatkowo atrakcyjność tego miejsca. Położenie zapewnia ciszę, spokój i bliski kontakt z przyrodą. Tematem przewodnim naszych spotkań będą różne wymiary jedności małżeńskiej.

Brak miejsc, zapisy tylko na listę rezerwową.

Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują Kasia i Tomek Sugierowie, tel. 694 454 594, e-mail: poczta@sugier.lublin.pl


Wisełka, 7 – 15.07.

Wisełka, położona zaledwie 10 km od Międzyzdrojów. Nie jest to wielki kurort lecz mała miejscowość położona wśród sosnowych lasów na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego. To świetne miejsce dla osób, które chciałyby po prostu odpocząć, wybrać się na grzyby lub powędkować w jeziorze. Spotkania z dialogiem codziennie.

Brak miejsc, zapisy tylko na listę rezerwową.

Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Gosia Kędziorska: tel. 508 081 890, e-mail: mk.kedziorska@gmail.com


Kotlina Kłodzka – Stronie Śląskie,10–21.07.

Zapraszamy na turnus wakacyjny w Sudetach. Pośród niewielkich wzniesień w Masywie Śnieżnika, w samym sercu Kotliny Kłodzkiej blisko Lądka Zdroju zachęcamy WAS do dialogu, wspólnej modlitwy, wielu wypraw, zwiedzania i wędrówek po górach. Wspólnie odkryjemy piękno Gór Stołowych,  zdobędziemy Szczeliniec, zwiedzimy Jaskinię Niedźwiedzią, Kudowę Zdrój, Międzygórze i oczywiście Kłodzko. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie. W okolicy dużo atrakcji dla dzieci: ogród bajek w Międzygórzu, kopalnia złota w Złotym Stoku, nieopodal park linowy, a w odległości 3km od kwatery zalew - Stara Morawa, gdzie strudzeni wędrówkami możemy liczyć na relaks. Ładny, kameralny, ogrodzony i oddalony od drogi pensjonat, pozwoli nam znaleźć ciszę i spokój. W pobliżu przejście graniczne z Czechami.

Brak miejsc, zapisy tylko na listę rezerwową.

Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują Magda i Robert Soleccy: tel. 605-537-157, kontakt po godz. 16.00 lub Terenia i Robert Jagielscy - e-mail : wakacje@spotkaniamalzenskie.swidnica.pl

 


MURZASICHLE, 23.07–5.08.

Miejsce sprawdzone przez Spotkania Małżeńskie jako bardzo atrakcyjne dla rodzin oraz dobry punkt wypadowy na szlaki górskie.  Program turystyczny uzgadniany wspólnie w zależności od pogody, możliwości i chęci. Spotkania z dialogiem - co drugi dzień. Będzie czas nas modlitwę, spotkanie ze współmałżonkiem i czas dla rodziny. Gospodyni serwuje pyszne jedzenie.

Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują organizatorzy pod adresem m.soroka3@chello.pl


 

 

RABKA I, 14–22.07.

Turnus odbywa się w domu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Program rekolekcyjny nieco bardziej intensywny, niż na innych turnusach. Spotkania z dialogiem codziennie. Mnóstwo atrakcji, szczególnie dla rodzin z dziećmi (Rabkoland, basen, park linowy, urządzenia rekreacyjne w parku, występy w amfiteatrze i in.), szczególnym miejscem jest Park Zdrojowy. Pokoje są 1, 2, 3 i 4- osobowe. Łazienki są wspólne - na dwa pokoje, ale są też pokoje pojedyncze z łazienkami. W jadalni dla gości można skorzystać z kuchenki gazowej i mikrofali. Dodatkowo na każdym piętrze jest aneks, gdzie można przygotować sobie gorący napój. Na terenie domu znajdują się dwie kaplice. Bliższe informacje i zgłoszenia: Gosia Parzyk, tel. 660 561 471, e-mail: parzykm@op.pl

 

RABKA II, 22 – 30.07.

Wszystkie informacje oraz przyjmujący zgłoszenia – jak w poprzednim turnusie w Rabce.

 

 

 

 

Rokitno k. Zielonej Góry, 17 – 25.07.

Rokitno – miejscowość swoją nazwę zawdzięcza popularnemu gatunkowi wierzby – rokicie. Położona jest 12 km na północ od Międzyrzecza. To urokliwe miejsce przy trasie Poznań-Gorzów odkryje przed Wami swoje wielowiekowe tajemnice. Pośród pól, lasów i pagórków odnajdziemy niewielką osadę i górujące nad nią wieże barokowej świątyni, majestatycznie, lecz przyjaźnie witające wszystkich, którzy pragną zobaczyć jej największy skarb – Cudowny Wizerunek Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.  Spotkania z dialogiem codziennie.

Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Gosia Kędziorska: tel. 508 081 890, e-mail: mk.kedziorska@gmail.com

 

ZAKRZÓW, 4–12.08.

Malowniczo położony dom w Beskidzie Średnim. Bezpieczne miejsce dla dzieci. Daleko od zgiełku miast i ruchliwych dróg. Dialogi małżeńskie odbywają się na tym turnusie  codziennie. Doskonałe warunki do regeneracji sił duchowych i fizycznych. Możliwość pielgrzymki do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, a także spacerów po górach. Każdy turnus rozpoczyna się kolacją, a kończy obiadem w ostatnim dniu rekolekcji. Podczas zajęć rodziców zapewniamy opiekę nad dziećmi. Zgłoszenia prosimy kierować do Basi Graczek: tel. 510 252 122 , e-mail: basiagracz@interia.pl


ŁUKĘCIN, 20–31.08.

W terminie 20-31 sierpnia 2017 w Łukęcinie, nad morzem koło Dziwnowa organizujemy turnus wakacyjny z rozszerzeniem programu o dialog nastolatków. Program turnusu to dialog rodziców z dziećmi i elementy dialogu dla nastolatków. Szczególnie zapraszamy rodziny, które mają dzieci i nastoletnie i nieco młodsze. Na turnusie planujemy 5 spotkań z dialogiem dla małżonków i dodatkowo dla młodzieży 2-3 spotkania, aby zainteresować ich tematem dialogu i zainspirować do kierowania się dialogiem w więzi z rodzicami, rodzeństwem, rówieśnikami, innymi ludźmi oraz z Panem Bogiem. Miejsce i okolica sprzyjają nawiązywaniu bliższych relacji na wszystkich płaszczyznach życia. 

Więcej informacji o miejscu tu: http://lukecin.paulini.pl/kontakt/ Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują Ewa i Robert Stolarczykowie, tel. 604-27-87-48 (preferowany sms), e-mail:stolarczykowie@spotkaniamalzenskie.swidnica.pl

 

 

Chyszówki, 10 - 22 lipca

Jest to spokojna miejscowość w Beskidzie Wyspowym z dala od głównych szlaków komunikacyjnych, pozwalająca na uroczy wypoczynek całych rodzin, przeplatany dialogiem co drugi dzień. Dom położony tuż pod przełęczą Rydza-Śmigłego u stóp Mogielicy.  Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują Elżbieta i Jerzy Marcinkiewiczowie tel 698-331-809 mail eijspotmal@wp.pl

 

 

Nadole, 23-30 czerwca

Niewielka miejscowość nad Jeziorem Żarnowieckim. Ośrodek Tyberiada (https://www.facebook.com/OsrodekKolonijnyTyberiada/) daje wiele możliwości. Na miejscu znajduje się: kaplica, stołówka, boisko do piłki nożnej i siatkówki. Cały teren jest ogrodzony, za ośrodkiem przebiega trasa rowerowa i do nordic walkingu. Odległość do jeziora ok. 250 m, do morza ok. 15 km.

Zgłoszenia przyjmują Agnieszka i Jarek Pawlakowie tel. 694-423-531 mail ajmpawlak@wp.pl

 

Mikoszewo, 13-22 sierpień

Wypoczynek zaplanowany jest w terminie 13-22 sierpień 2017r.

Rozpoczynamy 13.08.17r. – kolacją (dla tych, co mogą dojechać wcześniej jest możliwość skorzystania
z obiadu – w cenie), kończymy 22.08.17r. - śniadaniem).
Podczas turnusu przewidujemy czas na dialog małżeński – 4 spotkania, czyli co drugi dzień (oczywiście będziemy się dostosowywać do warunków pogodowych). O wyborze miejsca wypoczynku przesądził plac zabaw oraz bezpośrednie dojście do morza (bez alei kramów).

Kontakt: Krysia i Piotr Wawrzyniakowie, e-mail: Wawrzyniakowie@spotkaniamalzenskie.pl, tel. 506 106 716

 

Wola Kalinowska, 7-17 sierpień

Serdecznie zapraszamy Was na turnus wakacyjny Spotkań Małżeńskich do Woli Kalinowskiej, położonej w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Rozpoczynamy kolacją 7 sierpnia, kończymy śniadaniem 17 sierpnia.

Podczas turnusu przewidujemy czas na modlitwę, dialog ze współmałżonkiem a także rekreację i spotkania w gronie rodziny oraz z innymi uczestnikami.

Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje: Robert Janczak tel. 572 901 335